AYDIN MEZAR

Müessesemizin faaliyet konularından birisi olan mezar taşı yapımı ve onarımı İzmir genelinde ki mezarlıklarda faaliyet Göstermektedir. Uzun zamandır yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgiler neticesinde, sizlere iyi hizmet verebilmek için internet sitemizi sizlerin hizmetine sunuyoruz. Aydındaki çalışanların zamandan tasarruf edebilmeleri adına ” Siz gelmeyin, Biz gelelim” sloganı ile yola çıktık ve siz değerli müşterilerimizin mermer atölyelerini gezmeden, Mermer, mozaik ve granit mezar taşı modellerini gönül rahatlığı ile seçebilmesi ve bilgi alabilmesi için aydinmezar.com sitesini faaliyete geçirdik. Aydının Tüm mezarlıklarında sevdiklerinize ait ebedi istirahatgahlarının her türlü yapımı, onarımı, yenilenmesi uzman ve yetenekli personelimizle itina ile yapılmaktadır. Mermer, granit ve mozaik mezar taşı konusunda uzman olan işletmememizin geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Granit mezar taşı modelleri, mermer mezar taşı modelleri, mozaik mezar taşı modelleri, aile mezar taşı modeller, traverten mezar taşı modelleri ile birden fazla mezar seçeneklerimiz mevcuttur. Unutmamalıyız ki, Sevdiklerimize verebileceğimiz en güzel hediye sabır ve dualarımızdır…a

Mermer Mezarlar

Mermer taşı dünyanın çoğu ülkesinin dağlık bölgelerinde bulunan metamorfik bir kayadır. Genellikle Hindistan, Çin, İtalya, Türkiye ve İspanya’da taş ocaklarından elde edilen mermer taşı dünya çapında kullanım hacmi en fazla olan taştır. Estetikliği ve zarafeti nedeniyle mermer mezar, tezgâh, zemin, şömine kaplaması, ocak ve duvar yapımında yaygın olarak tercih edilir.

Granit Mezarlar

Granit kuvars, feldspat ve mika minarellerinden oluşan,yüzlerce yıl süren bu oluşum sonrası meydana gelen eşsiz bir bileşim kayaç türüdür. Granit iklim değişikliklerine, kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmasının yanında sunduğu görsel çekiciliği ile dünyada iç-dış mekan uygulamalarında çok tercih edilen bir üründür. Genellikle koyu renkler olmak üzere birden fazla renk çeşidi ve farklı ürün grupları ile sizlere tercih yapma imkanı sunmaktadır. Sertliği yüksek, kılcal çatlak barındırmayan ve çizilmeye karşı dayanımı fazla olup cila uygulamasının dış mekanda teorik ömrü 120 yıldır.

Traverten Mezar

Gerek doğal yapısıyla, gerekse malzemelerinin kullanılabilirliğiyle birçok ürün elde edilen bu taşlar, ülkemizde de birçok ilde işlenerek insanların beğenisine sunulmuştur. Dünyada da Türk taşı olarak bilinen taşlar, uluslararası projelerde de yerini almıştır.